Giełda Miejskich Technologii ogłosiła nabór do pierwszego grantu!

Giełda Miejskich Technologii ogłosiła nabór do pierwszego grantu!

Polski Fundusz Rozwoju niedawno uruchomił Giełdę Miejskich Technologii – specjalną platformę, która łączy dostawców rozwiązań z obszaru smart city z potrzebami gmin. Teraz w jednym miejscu samorządowiec może w prosty sposób porównać oferty różnych firm technologicznych, znaleźć potrzebne rozwiązanie oraz złożyć wniosek o grant na sfinansowanie testów wybranego produktu. Giełda Miejskich Technologii już działa, więc firmy technologiczne mogą zamieszczać swoje oferty, a samorządy od 17 do 30 października br. będą mogły aplikować o granty na testy i wdrożenia. W puli jest łącznie 1,5 mln zł.

giełda miejskich technologii

Dostawcy i samorządy w jednym miejscu

Giełda jest miejscem prezentacji różnorodnych rozwiązań informatycznych podzielonych na obszary tematyczne np. inteligentne zarządzanie oświetleniem miejskim i zużyciem mediów, komunikacja z mieszkańcami, zarządzanie transportem publicznym czy automatyzacja procesów administracyjnych. Każda firma IT może bezpłatnie zamieścić na platformie swoje rozwiązania informatyczne w modelu usługowym, których wdrożenie i testowanie jest możliwe w okresie od 6 do 12 miesięcy.

Każda gmina może bezpłatnie założyć swój profil na platformie i zapoznać się z katalogiem produktów, zawierającym wyselekcjonowane rozwiązania informatyczne, przedstawione w przystępny i usystematyzowany sposób. Samorząd może wybrać z katalogu dowolny produkt, który chciałby przetestować i ma szansę zrobić to całkowicie bezpłatnie. Wystarczy złożyć wniosek online o mikrogranty w wysokości do 50 tysięcy zł. Gminy, które uzyskają pozytywny wynik, otrzymają finansowanie na wdrożenie wybranego produktu i testowanie go we wskazanym okresie.

PFR zaplanował 5 naborów wniosków – każdy z pulą 300 tys. zł. Oznacza to, że do samorządów trafi łącznie 1,5 mln zł wsparcia na przyspieszenie procesu cyfryzacji. Pierwszy nabór rozpocznie się już 17 października i potrwa do 30 października. Informacje o kolejnych naborach wniosków będą publikowane na stronie oraz w mediach społecznościowych PFR.

PFR dla Miast

Giełda Miejskich Technologii to kolejny projekt, który powstał w ramach PFR dla Miast – programu, którego celem jest zwiększenie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w polskich samorządach i wsparcie w budowaniu nowoczesnych miast przyjaznych mieszkańcom.
Giełda Miejskich Technologii jest dostępna! Firmy IT w każdym momencie mogą bezpłatnie dodać swoje rozwiązania z obszaru smart city poprzez stronę. Samorządy mogą już dokonywać rejestracji i przeglądać produkty technologiczne, które każdego dnia są aktualizowane. Nabór wniosków o mikrogranty potrwa od 17 do 30 października.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content