Automatyzacja i robotyzacja firmy – nowy bezpłatny kurs online od PFR

Automatyzacja i robotyzacja firmy – nowy bezpłatny kurs online od PFR

Przetwarzanie coraz większej liczby danych, optymalizacja pracy czy automatyzacja procesów to kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się firmy. Chcąc usprawnić działanie przedsiębiorstwa i wyeliminować zbędne koszty potrzebna jest automatyzacja, bez której trudno mówić o dalszym rozwoju. Bezpłatny kurs online “Automatyzacja i robotyzacja firmy” to istny krok dla każdej organizacji, która chce się modernizować, a potrzebuje wiedzy i inspiracji do wdrożenia nowych rozwiązań. Kurs jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Kurs „Automatyzacja i robotyzacja firmy”, powstał w odpowiedzi na dynamiczne zmiany, które dokonują się w polskich przedsiębiorstwach od początku pandemii Covid-19 oraz na szereg możliwości, jakie dają rządowe programy wsparcia tj. ulgi czy dotacje. Jednym z nich będzie zapowiadany i skierowany do polskich przedsiębiorstw unijny program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Program na lata 2021-2027 przewiduje wsparcie we wdrożeniu rozwiązań związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów. Najbliższy czas jest więc dobrym momentem, żeby zweryfikować plany rozwojowe przedsiębiorstwa i sprawdzić możliwość wpisania ich w projekty dotacyjne.

Wiedza i doświadczenie

Wartością wszystkich kursów, tworzonych przez zespół PFR, jest zaproszenie do współpracy czołowych ekspertów. Tak było także tym razem. Kurs jest współtworzony przez specjalistów z instytutu badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP), który zajmuje się m. in. opracowywaniem i wdrażaniem w przemyśle nowych technologii. Zaproszeni zostali także eksperci z firm DBR77 i Laude Smart Intermodal, które na co dzień zajmują się tworzeniem i dostarczaniem rozwiązań, służących właśnie automatyzacji.

Podczas godzinnego kursu uczestnik dowie się m. in.:

  • Jak przygotować strategię i przeprowadzić proces wdrażania technologii w firmie?
  • Z jakich źródeł publicznych można finansować projekty z obszaru robotyzacji i automatyzacji?
  • Jakie są dostępne technologie i gotowe rozwiązania chmurowe, które już dziś szybko i tanio wesprą proces automatyzacji?
  • Jak testować technologie i ich opłacalność?

Kurs jest skierowany do osób odpowiedzialnych za usprawnianie wydajności procesów, kadry zarządzającej przedsiębiorstwem przemysłowym, kierowników czy koordynatorów projektów w obszarach budownictwa oraz do osób zainteresowanych tematyką robotyzacji i automatyzacji. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiąże test końcowy, otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Informacja pochodzi ze strony Polskiego Fundusz Rozwoju.

Nawigacja

Na skróty

Mapa strony

Skip to content